Wypad na narty do Szklarskiej Poręby

Turystyka zimowa w Szklarskiej Porębie to świetny pomysł na spędzenie ferii z cała rodziną. Każda mapa Szklarska Poręba , która wpadnie nam w ręce, wyodrębni dwa rejony, w których można uprawiać zarówno narciarstwo jak i snowboarding. Pierwszym z owych rejonów jest miasto, które zaprasza do korzystania z sieci wyciągów przystosowanych dla osób, które stawiają pierwsze kroki na deskach. Tym, którzy oczekują trudniejszych tras i wielu godzin naprawdę ciekawych wrażeń, polecamy Szrenicę.

Szrenica oferuje kilka wyciągów i w sumie trzynaście kilometrów tras do zjeżdżania. Nartostrady, doskonała jakość torów, ich długość oraz różnorodny poziom wymaganych umiejętności sprawia, że właśnie te wyciągi w Szklarskiej Porębie będą najlepszym rozwiązaniem. Warto wówczas rozejrzeć się za noclegiem blisko wyciągu, wybierając np. Leśny Domek lub szklarska poręba hotele .

Ściana, Świąteczny Kamień czy Hala Szrenicka to tylko niektóre z wyciągów, jakie można w tym mieście znaleźć. Przeważnie są to dwuosobowe orczyki, jednakże można spotkać się z koleją linową, która wyposażona jest w krzesła dwuosobowe. Górne stacje wyciągów sięgają nawet do tysiąc trzystu kilometrów nad poziomem morza, dlatego też narty w Szklarskiej Porębie w istocie mogą stać się czymś naprawdę pasjonującym.